Slideshow
Slideshow

História spoločnosti

 

 

 

   


   

 


Dynamicky sa rozvíjajúca prevádzka DCA Laser sa od svojho vzniku v roku 1996 zaoberá strojárskou výrobou a kovoobrábaním.

Na obrázkoch môžete vidieť pôvodné jednoúčelové obrábacie stroje, ktoré sú ešte doteraz v prevádzke, avšak už nie sú nosnými technológiami. Tou sa už v roku 1996 stal plynový rezací laserový stroj CHEBAR, slúžiaci na delenie materiálov s rozmermi až 1500 mm x 3000 mm x 10 mm. Od tohto roku bolo nosným programom firmy rezanie plechov laserovým lúčom. Tento program bol investíciami do prídavných a podporných zariadení neustále rozvíjaný a v súčasnosti stále tvorí väčšiu časť objemu výroby firmy. Doteraz sme na ňom rezali materiál pre asi 400 tuzemských firiem, medzi ktoré patria aj tie najvýznamnejšie (viď Referencie). S hrdosťou môžme povedať, že mnoho komponentov, opracovaných na tomto rezacom centre, sa cez našich odberateľov dostalo prakticky do celej Európy.

V roku 2003 sme zásadne modernizovali technológiu aj v oblasti kovoobrábania, keď sme zakúpili frézovacie kovoobrábacie centrum Dugard Eagle 1000 a následne trojdimenzionálny súradnicový merací stroj Micro-Hite plus M900 firmy Brown&Sharpe TESA SA. Tímito investíciami sa firma dostala aj v tejto oblasti do popredia v trenčianskom regióne, čoho výsledkom je postupný rast objemu našej výroby ako kooperujúceho partnera pre strojárske aj nestrojárske spoločnosti v celej Slovenskej republike.